Szkołę Bene Musica w Warszawie i Józefowie tworzy zespół zaprzyjaźnionych muzyków lubiących uczyć siebie i innych. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o Nas. Prowadzimy zajęcia umuzykalniające z elementami teorii muzyki lub dodatkowym blokiem teorii muzyki. Oferujemy naukę gry na instrumentach dla dzieci w wieku od 6 lat, młodzieży i dorosłych. Prowadzimy naukę gry na fortepianie/pianinie, pianinie jazzowym, skrzypcach, perkusji, flecie, gitarze, ukulele oraz naukę śpiewu solowego i w zespole.

Edukacja Artystyczna Z Wartościami pomaga nie tylko cieszyć się z kontaktu z muzyką, ale uczy także systematyczności, wytrwałości i pomocy osobom chorym i potrzebującym. Nie skupiamy się na wirtuozostwie, ale rozwijamy potencjał ucznia. Uczymy wartości chrześcijańskich. Gramy koncerty także w tych miejscach, gdzie potrzeba pocieszenia dobrem i towarzyszenia. Stąd Nasza współpraca z sąsiadującym Okręgowym Ośrodkiem Wychowawczym dla Dziewczyn w Falenicy.

W wakacje organizujemy Letnie półkolonie Artystyczne dla niezamożnych Dziewczynek z Polski i Ukrainy w Józefowie. 

Natalia Bartyzel

Natalia Bartyzel

Dyrektor artystyczny, nauczyciel gry na fortepianie, klawesynie, organach i teorii muzyki

Natalia Bartyzel – Dyrektor Artystyczny, pianistka, klawesynistka, teoretyk muzyki, Prezes Fundacji Sempre Insieme, wychowawca Domu Matki i Dziecka w Okręgowym Ośrodku Wychowawczym w Warszawie Falenicy.

Naukę w szkole muzycznej rozpoczęłam jako 5-latka, następie ukończyłam Liceum Muzyczne w Bydgoszczy, w klasie fortepianu oraz Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, uzyskując dyplomy równolegle na dwóch wydziałach: Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku, w specjalności Teoria Muzyki oraz Instrumentalnym, w specjalności klawesyn, w klasie prof. Urszuli Bartkiewicz. Ukończyłam także Edukację Początkową z Terapią Pedagogiczną na Uniwersytecie Warszawskim oraz Zarządzanie Oświatą i Organizacjami Pozarządowymi i Pedagogikę Resocjalizacyjną. 

Wiele razy koncertowałam jako klawesynistka-kameralistka w macierzystej uczelni oraz w Akademii Muzycznej w Łodzi i toruńskim Dworze Artusa. W Warszawie i okolicach współpracuję m.in. z Pałacem Szustra, Pałacem w Radziejowicach, PCDiT Fabryczka w Wołominie, ECCC w Falenicy. Jako solistka występowałam z Suwalską Orkiestrą Kameralną, wykonując Koncerty na klawesyn J. S. Bacha i H. M. Góreckiego.
Pasję do dydaktyki i wykonywania muzyki kameralnej łączę od lat z działaniami na rzecz instytucji muzycznych i społecznych.
Prowadziłam gromady Skautów Europy w Warszawie oraz współpracuję z Okręgowym Ośrodkiem Wychowawczym dla Dziewczyn w Falenicy.
Doświadczenie w pracy akompaniatora zdobywałam na Letnich Kursach Metodycznych Muzyki Dawnej, organizowanych przez prof. Urszulę Bartkiewicz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. Teorii muzyki uczyłam także w PZSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie.
Okresowo współpracowałam ponadto z Dziennikiem Teatralnym oraz Fundacją Concert Spirituel prof. Agaty Sapiechy.
Od 2019 roku jestem członkiem Rady Patronackiej Akademii Nauk Stosowanych WSGE w Józefowie, a od 2021 członkiem Falenickiego Towarzystwa Kulturalnego. Działalność społeczną i kulturalną rozwijam także w Fundacji Sempre Insieme oraz międzynarodowej NGO European Fraternity.
W pracy z uczniem stawiam na wszechstronny rozwój kompetencji muzycznych (od klasyki po rozrywkę) oraz kształtowania postaw życiowych, opartych na solidarności i wsparciu osób ubogich.

Aleks Povny

Aleks Povny

Nauczyciel gry na fortepianie i perkusji

Aleks Povny – absolwent Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej, specjalizujący się w dyrygenturze, grze na perkusji, śpiewie klasycznym i pedagogice muzycznej. Jego pasja do muzyki trwa od dzieciństwa, a teraz jako student teologii na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, łączy swoją miłość do muzyki z głębszym znaczeniem. Jako śpiewak pracował w Białoruskiej Państwowej Filharmonii, koncertował w wielu krajach za granicą, obecnie pracuje jako pedagog pianina i gry na perkusji, wykorzystując nowoczesne metody nauczania.

Motto Pana Aleksa brzmi Praca zawodowa jest dla mnie przede wszystkim pasją, która od dziecka jest nieodłącznym elementem mojego życia. Chętnie podzielę się nią z innymi, jednocześnie dbając o ciągłe podnoszenie moich zawodowych kwalifikacji.

 

Zofia Rodowicz

Zofia Rodowicz

Nauczyciel gry na flecie

http://www.instagram.com/zofiarodowicz/

Absolwentka arteterapii w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz absolwentka Szkoły Strumienie, w której aktualnie pracuje. Aktualnie kończy klasę fletu w renomowanym Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina Bednarska w Warszawie.

Laureatka konkursów muzycznych tj.:

I miejsce – Konkurs Instrumentów Dętych im. Bolesława Strawy i Franciszka Krzemińskiego, Lublin 2019
II miejsce – Ogólnopolski Konkurs Fletowy im. Mariana Katarzyńskiego, Katowice 2022
Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Fletowego Centrum Edukacji Artystycznej, Kraków 2023

Wiktoria Kozielska

Wiktoria Kozielska

Nauczyciel gry na gitarze i ukulele

Absolwentka Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki oraz Państwowej Szkoły Wyższej w Grodnie. Nauczyciel gry na gitarze klasycznej i ukulele z 10-letnim doświadczeniem. Solistka i kameralistka.

 

Wykształcenie Wiktorii Kozielskiej obejmuje ukończenie I i II stopnia szkoły muzycznej na kierunku gitara, gdzie zdobyła podstawy i dogłębną wiedzę na temat gry na gitarze klasycznej. Ponadto, ukończyła  studia na kierunku dyrygowanie i chór ludowy, co umożliwia jej w pełni realizować pasję do muzyki.
Zainteresowanie gitarą nie ogranicza się tylko do stylu klasycznego. Gra także na ukulele i mandolinie, ucząc i poszerzając w ten sposób muzyczne doświadczenie swoich uczniów.
Aktywnie zajmuję się również śpiewem i posiada doświadczenie w pracy w chórze. Nauczanie innych śpiewu i przekazywanie im radości z muzykowania to jedno z jej największych pasji.

Bartłomiej Suchanek

Bartłomiej Suchanek

Nauczyciel gry na gitarze i fortepianie jazzowym

Gitarzysta, pianista, kompozytor, aranżer, autor tekstów.

Absolwent Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy w Warszawie. Gitarzysta, pianista i basista w wielu zespołach jazzowych, rockowo-bluesowych czy hard-rockowych, również muzyki improwizowanej. Aktywny zarówno scenicznie jak i studyjnie. W swojej karierze występował m. in. na dużej scenie festiwalu Woodstock (2003 rok). Przez wiele lat współpracował z warszawskim studiem nagrań CWWD. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się również nauką gry na instrumentach, obecnie jest nauczycielem w czterech szkołach muzycznych w Warszawie. Wakacje oraz ferie zimowe spędza w górach prowadząc tematyczne młodzieżowe obozy muzyczne jako instruktor i wychowawca, jednocześnie jest autorem programów tych obozów.

Alicja Jara

Alicja Jara

Nauczyciel gry na skrzypcach

Alicja Jara jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. dr hab. Magdaleny
Szczepanowskiej. Dzięki doświadczeniu w grze jako solistka, skrzypaczka w zespołach kameralnych i orkiestrach
świetnie odnajduje się w pracy indywidualnej i zespołowej. Jest osobą otwartą i odpowiedzialną, niebojącą się
nowych wyzwań. Wychowawca na letnich półkoloniach. Pedagog z zamiłowania.

Maryna Glebocka

Maryna Glebocka

Nauczyciel gry na fortepianie

Ukończyła Mińską Szkołę Muzyczną im. Glinki, specjalność fortepian główny i akompaniament oraz Białoruski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny, specjalność muzykologia.

Dydaktyką zajmuje się od 1992 roku, gdy zaczęła pracę jako nauczycielka gry na fortepianie w Dziecięcej Szkole Muzycznej nr 7 w Mińsku (Białoruś).
Od 2013 roku była kierownikiem wydziału fortepianu. Nagrodzona najwyższą kategorią nauczyciela fortepianu w 2018 roku. Wielu jej uczniów to laureaci konkursów międzynarodowych.
Od 2022 roku aktywnie angażuje się w działalność dydaktyczną w Polsce. Przez dwa lata mieszkała i pracowała w szkołach muzycznych w Szczecinie. Aktualnie pracuje w Warszawie. Uczyła dużą liczbę uczniów w różnym wieku (od 4 do 57 lat).

Kanał You Tube Marina Glebocka

Jagoda Niski

Jagoda Niski

Nauczyciel gry na fortepianie

Jagoda Niski ukończyła PSM I i II st. w Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Rzeszowie w klasie fortepianu głównego oraz muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Nauczyciel gry na fortepianie dzieci i dorosłych w warszawskich szkołach muzycznych od 2022 roku. Współpracowała także z Polskim Centrum Informacji Muzycznej. Pasjonuje się nie tylko grą na pianinie/fortepianie ale także nowoczesnymi zasadami nauczania i edukacją muzyczną, o czym napisała wiele prac na studiach muzykologicznych. Posiada doświadczenie na scenie oraz w nauczaniu dorosłych i dzieci. Prowadziła także zajęcia z muzykoterapii. Gwarantuje indywidualne podejście i super atmosferę.